Párové poradenství

"Žít úspěšně v partnerství znamená vytvořit zcela nový společný příběh s novou zápletkou i tématem, ale s respektem k vašim dvěma individuálním postavám, které tímto nekončí."

V párové terapii nejsem ani soudcem toho, na čí straně je pravda, ani nehledám, kdo má za co vinu. Jsem na straně vašeho společného vztahu, kterému fandím.

Každý z vás má různé strategie, jak dělat partnera šťastným, ale také odlišná očekávání, co od toho druhého chcete pro sebe. Pomohu vám rozvinout dialog, ve kterém budete mít oba prostor se naučit se o těchto věcech lépe bavit. 

Nejde o to spočítat si vzájemné účty, ale vzpomenout si na to, co vás spojuje. Pomohu vám dát smysl tomu, čím jste dosud prošli a najít způsob, jak dále psát příběh vašeho partnerství jako úspěšného a uspokojujícího. 

O ČEM SE MŮŽEME SPOLEČNĚ BAVIT:

  • Uzdravit komunikaci, vyladit vzájemná očekávání a upravit partnerské role tak, aby se vám v nich oběma v nich žilo lépe.
  • Zabránit opakování stále stejných chyb nebo nefunkčních strategií a najít cestu ven z bludného kruhu obviňování a ublížení. 
  • Odhalit vztahové vzorce, očekávání, role a příběhy, které  si nesete z původních rodin a které Vám kontaminují společný vztah. Nahradit je takovými, ve kterých se vám bude oběma lépe dýchat.
  • Obnovení jiskry společného příběhu ve chvíli, kdy vztah vyhasíná a ztrácí smysl. 
  • Překonat krize, rány osudu, nevěru a další těžké životní situace, ve kterých je partnerský vztah zkoušen, co ustojí. 

© 2017 Elia terapie / Obsahuje autorské texty, všechna práva vyhrazena.