On-line konzultace


PÍSEMNÁ TERAPIE PO CHATU
ONLINE SEZENÍ

PORADENSTVÍ PŘES EMAIL


Promluvte si s terapeutem odkudkoli!

  • Potřebujete řešit potíže ve svém životě, ale nemáte možnost navštívit terapii?

  • Máte obavy ze setkání s terapeutem tváří v tvář? 

  • Je pro Vás trápení natolik intimní, že byste rádi zůstali v anonymitě?

  • Bydlíte daleko nebo jste tak časově vytíženi, že na cestování nezbývají síly a prostor?

  • Nevyhovují Vám termíny, ve kterých jsou dostupná sezení?

  • Jste na rodičovské dovolené a nemá Vám kdo pohlídat děti?

  • Máte zcela konktérní dotaz či dílčí problém, k jehož vyřešení Vám chybí potřebné odborné informace nebo krátké doporučení?


Písemná terapie po chatu

Písemná komunikace má tu výhodu, že formulováním svých myšlenek své myšlení již měníte. Proces písemné terapie tak bývá až překvapivě efektivní, protože zapojuje mnohem více ta mozková centra, která jsou zodpovědná za interpretaci našich zkušeností. Psaní dopisů či deníků (které jsme již dnes téměř zcela nahradili virtuálnějšími formami) má prokázaný terapeutický efekt samo o sobě. 

Nemusíte se bát, že nebudete vědět, co napsat, budu Vás svými otázkami směřovat. Chcete-li maximálně využít čas konzultace, můžete mi alespoň den předem zaslat na e-mail popis toho, co Vás trápí. V konzultaci na něj přímo navážeme. 

Také je výhodou možnost si komunikaci (bývá to více než 10 stránek) uchovat a vracet se k ní v mezidobí mezi konzultacemi, či s odstupem času. 

Nevýhodou je, že je potřeba zapojit do dialogu i neverbální část, kterou při osobním setkání vnímám automaticky: Je tedy výhodou, pokud se uvolníte, nebudete si hlídat pravopis ani spisovnost a budete psát tak, jako byste mluvili. Nebojte se ani používat smajlíky, nedokončovat věty nebo používat citoslovce. Je to ku prospěchu věci!

Komunikace trvá 70 minut a probíhá v předem dohodnutý termín a čas prostřednictvím chatování v programu Skype nebo Signal. 


Online sezení

Nahrazuje téměř plně konzultaci tváří v tvář, nicméně stále platí, že ruku si bohužel nepodáme. 

Komunikace trvá 90 minut a probíhá v předem dohodnutý termín a čas prostřednictvím hovoru nebo videohovoru v programu Skype, GoogleMeet, MS Teams nebo Signal. .


Poradenství přes e-mail

Máte-li konkrétní dotaz nebo dílčí potíž, kterou potřebujete probrat s odborníkem, případně váháte-li s osobní konzultací a potřebujete se ujistit, zda je na místě.

Jedná se o balíček 3 plnohodnotných odborných odpovědí na Váš dotaz (hlavní odpověď je v prvním e-mailu, ve druhých dvou se můžete doptat na vše potřebné). 


Technika, termíny a platba


Skype konzultace a terapeutický chat probíhají v programu Skype, který je dostupný zdarma ZDE. K jeho používání je nutné mít internetové připojení odpovídající kapacity. 

Termín a čas on-line konzultace si domluvíme telefonicky, či e-mailem. Lze si také objednat zvýhodněný balíček 5 nebo 10 konzultací. 

Po zarezervování termínu Vám zašlu na e-mail fakturu s variabilním symbolem k platbě. Platba za on-line konzultaci probíhá předem, převodem na účet 184146580/0300 vedený u ČSOB.

Po nainstalování a přihlášení do programu Skype mě najdete pod jménem Elia terapie.

© 2017 Elia terapie / Obsahuje autorské texty, všechna práva vyhrazena.