Život jako dům

30.07.2017

Představte si svůj současný život jako dům. Bydlíte v něm, jste na něj zvyklí - možná až moc. Máte jej zařízený podle svých potřeb - a nebo podle potřeb a hodnot, se kterými úplně nesouzníte. Jsou v něm věci, které jste vytvořili sami i věci, které jste zdědili. Platí v něm určitá pravidla a sdílíte jej s určitými lidmi. 

Možná je ale v současné chvíli ve Vašem domě něco špatně. Cítíte se v něm jako v pasti, není Vám pohodlný nebo jeho uspořádání už nevyhovuje současným potřebám? Jsou v něm místa nebo pokoje, kam se neodvažujete chodit? Je zařízený víc podle jiných lidí než podle Vás? Chcete v něm udělat změnu, ale nevíte odkud začít? Bojíte se, že rekonstrukce bude nad Vaše síly? Ale je to Váš dům. Přece byste sami nechtěli, aby ho za Vás zařizoval někdo jiný...

Mnoho lidí se obává udělat ve svém domě změnu, protože ji vnímají jako úplné vystěhování nebo zboření střechy nad hlavou. Ale tak to být nemusí. Aby se něco ve Vašem životě změnilo, není nutné měnit od základu Váš život a to, kým jste. Někdy stačí změnit barvy nebo uspořádání nábytku, vyházet veteš a vyvětrat v zatuchlých koutech, změnit osvětlení nebo i pochopit proč je Váš dům, jaký je.

Pomohu Vám zorientovat se ve Vašem domě, zmapovat jeho podobu a pravidla, podle kterých je zařízen. Podpořím Vás v hledání a zkoušení takového uspořádání, které Vám bude vyhovovat. Nejsem stavitel, architekt, kritik ani designér, abych Vám říkala, co máte ve svém domě špatně a máte mít jinak. Jsem Váš pomocník, který Vás bude provázet změnou, klást Vám zvědavé otázky a poskytovat Vám nápady, jak takovou změnu uskutečnit. Budu Vám nabízet své nástroje a pomáhat Vám, dokud nebudete vědět, že už sami víte jak na to, nebo nebude hotovo.

© 2017 Elia terapie / Obsahuje autorské texty, všechna práva vyhrazena.